Ugrás a fő tartalomra

Előzménysorozat készül az Outlanderhez

 A Starz illetékesei által megerősített információk szerint az  Outlander: Blood of My Blood Jamie Fraser szülei szerelmének történetét mutatja majd be.

Ellen MacKenzie és Brian Fraser egymásba bolondulásáról az Outlander központi történetének követői már eddig is meglehetősen sok információval rendelkeztek. 

Ugyanakkor mégis pont annyira töredékes tudással, hogy az teret engedhessen az ironikus értelmezési lehetőségeknek is. Például ahogyan az első évadban már olyannyira komikusan túlzónak hatott, hogy a környék összes földesura élete szerelme volt a makacs Mackenzie lány, hogy egyszerűen adta magát, hogy ironikusan "a felföldi femme fatale-nak" nevezzem az összefoglalóimban. 

Jamie Fraser (Sam Heughan) konfrontálódik hírhedt nagyapjával, Lord Lovattal (Clive Russel) Claire (Caitriona Balfe) jelenlétében az Outlander sorozat 2. évadának 8. epizódjában
Jamie Fraser (Sam Heughan) konfrontálódik hírhedt nagyapjával, Lord Lovattal (Clive Russel) Claire (Caitriona Balfe) jelenlétében az Outlander sorozat 2. évadának 8. epizódjában

Ugyancsak lényeges elemnek tűnt eddig, hogy míg ezt a szinte már természetfeletti mértékben különleges nőt nem láthattuk a tévés változatban (többek között ezért is tudott ennyire különleges státuszt elérni egy túlnyomórészt női nézők által követett sorozatban), ellentétben élete párjával, Brian Fraserrel, aki az első évad egy-két flashbackjében jelent meg (Andrew Whipp alakította, én meg megyek elásni magam, hogy nem tűnt fel, hogy ő ugyanaz az a színész, aki A fehér hercegnő sorozatban alakította Richard Pole-t). 

Talán épp ezen megfontolásokból sem hangsúlyozzák ki nagyon a tévés változatban - a könyvhöz képest -, hogy Brianna kiköpött mása apai nagyanyjának.  

És ez pont így volt jó. 

Akadnak ugyanis olyan szituációk, amikor egy karakter épp azért működik, mert soha nem ölt testet. 

Az előzménysorozat készítésének hírén és központi történetén túl jelenleg még nem sok konkrét információval rendelkezünk. Könnyen elképzelhető azonban, hogy az Outlander egyre komolyabb és szofisztikáltabb történetté válásával sok olyan nézőt veszített, akik csupán az irreálisan túlcsorduló románc jellege (+erotikus jelenetek) miatt kedvelték a sorozatot, s a franchise most nekik kínál egy alternatívát, hogy maradjanak az Outlander-univerzumon belül egy másik túlfűtött románc kibontásának követésével. 

Diana Gabaldon egyébként meg az év elején erősítette meg a hírt, hogy egy Ellen és Brian szerelmének történetétől szóló regényen dolgozik. 

___________________________________________________________________

FONTOS! 

Mivel az Outlander-kuckó blog a blogszerző személyes érdeklődési körén (még ha az alavetően szakmai - irodalmári, kultúrakutatói, filmkészítői - jellegű is) alapul, így a sorozattal kapcsolatos friss híreket tartalmazó bejegyzések is inkább az adott hírre történő reagálásokról szólnak. (V.ö "infotainment") 





Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Újra két külön idősíkban (Nézőnapló: Outlander S07E03)

Van egy egészen speciális oka annak, miért is örülök, hogy épp mostanában kerül a hetedik évad vetítésre. Valamiféle bizarr midlife-crisis közepén leledzem, amelyet minden valószínűség szerint a brit közéleti panelshow Have I Got News For You 1990-s évekbeli, Angus Deayton által vezetett epizódjai katalizáltak bennem, amely egyrészt saját tinédzserkorom (avagy a 90-es évek) emlékeinek teljes újraértékelésével jár, másrészt fals nosztalgiával (hiszen saját emlékekre nehezen támaszkodhatok) fordulok a születésem ideje körüli kulturális termékek felé. (Lsd a szintén Deayton nevéhez is fűződő Radio Active rádiós skeccsshowt, amelynek pilotepizódját nem mellesleg születésem előtt 12 nappal adták le.)  Hogy Bree és Roger is 1980-ban tartózkodnak (legalább is a könyves változat szerint 1980 szeptemberében Lallybrochban laknak) teljesen beleillik abba a gondolati-hangulati világba, amelyben mostanában mindennapjaimat töltöm.¹  Roger(Richard Rankin) és Bree (Sophie Skelton) a 20. szazadi La

Búcsú az otthontól (Outlander S06E08 - I am not alone)

Következzen a rövidre szabott 6. évad fináléja. Mint ahogyan az előző epizódot,  ezt a részt is Jamie Payne rendezte.   A cold open ben egy hatvanas évekbeli amerikai hamburgerező (bocs, európai középosztálybeli polgár vagyok, nem tudom én az ilyen helyeket "étteremnek" nevezni), ahol több mint valószínű, hogy Claire és Bree ülnek (ha csak váratlanul nem hozzák vissza Geilist, haha), de csupán a kezeik és a háttérben – étlap mögé bújva - elmosódottan valami vöröses haj látszódik. Ez valami hasonló safe space játék lehet Claire fejében, mint az előző évad végén a hálaadásnapi vendégvárás.   Ám menjünk csak szépen vissza a 18. századba, ugyanis felpörögnek az események. Ott hagytuk abba, hogy Richard Brown érkezett egy fél seregnyi emberrel, hogy a Communty of Safety nevében törvény elé citálja Claire-t. Azért az a rengeteg fegyveres azt érezteti, nem lenne gond, ha nem jutnának el a bíróságig. Claire Mrs Bugot küldi el segítségért, Lizzie is elrohan valahova. Közben valaki

Skócia még várhat (Nézőnapló: Outlander S07E06)

Néha kell lennie olyan epizódnak is, amely nem sokkal tesz többet, minthogy arra emlékeztet, hogy félretéve minden elméleti okoskodást, minden filmes finnyáskodást, nyűglődést, bevalljam magamnak,  én azért mégiscsak szeretem ezt a sorozatot nézni.  Claire (Caitirona Balfe) és Ian (John Bell)  érzékeltetik Williammel, hogy ki akarnak jutni az erődből, és ki is fognak jutni onnan  Hát még akkor, ha újabb és újabb kellemes meglepetések érnek a szereplőgárdát illetően. Amikor az epizód elején William megérkezik Ticonderogába, és keresi Simon Fraser tábornokot, hogy jelentést tegyen, számomra is meglepő mértékben izgatottan várom, na ki fogja játszani a brigadérost.  És akkor tádám, Angus MacFadyen áll előttünk brit egyenruhában.  Az évadra készülődésemnek fontos mozzanata volt újra felidézni a Washington kémei sorozat történéseit, mert tudom, hogy a két alkotás – köszönhetően a történelmi tényeknek – keresztezi majd egymást. Arra azonban nem gondoltam, hogy egy ilyen erős kapocs is lesz: